SCENY – PROCEDURY

 

Jednym poleceniem ALEXA wykona za nas kilka rzeczy naraz.

 
Sceny i procedury zapewniają, że jedno polecenie wystarczy do obsługi kilku urządzeń naraz. Na przykład, polecenie „ALEXA aktywuj kino!” powoduje ściemnienie lamp oraz włączenie telewizora przy jednoczesnym opuszczeniu rolet w dużym pokoju.
Albo leżąc już w łóżku polecenie „ALEXA aktywuj alarm!” powoduje, że kamery i alarm przejdą w tryb czuwania, wszystkie rolety się opuszczą, oświetlenie na zewnątrz się załączy, kaloryfery oprócz kaloryfera w sypialni zmniejszą temperaturę o klika stopni, a w pomieszczeniach w całym domu światła zostaną wyłączone.

W aplikacji ALEXA można również ustawić plan czasowy, co i kiedy ALEXA ma zrobić.

Wyobraźnia nie ma tu prawie żadnych granic. Możemy ustawić że n.p. zanim wstaniemy temperatura w kuchni i sypialni wzrośnie o 3 stopnie i ekspres do kawy zaparzy nam kawę a o 6 rano ALEXA obudzi nas naszą ulubioną muzyką, równocześnie wszystkie rolety automatycznie się podniosą, a alarm i kamery się deaktywują.

Innym przykładam może być tu ustawienie planu czasowego tak że latem jak temperatura będzie większa niż 30 stopni to rolety od strony południa same się opuszczą na parę godzin żeby pomieszczenia za bardzo się nie nagrzały, trawnik w ogrodzie latem będzie się nawadniał automatycznie tylko w dni kiedy nie pada o ustalonej godzinie a nasz robot kosiarka będzie się aktywował i kosił trawę od 14h do 16h tylko w słonecznie dni.